Sukces uczennic z Gminy Łapy w konkursie powiatowym „Zapraszam do mojej biblioteki” !!!

25 czerwca br. w Zawadach podczas konferencji powiatowej odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego ph. „Zapraszam do mojej biblioteki”.
     Organizatorem konkursu była Książnica Podlaska – Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy.
     Zadaniem konkursowym było stworzenie plakatu, przy wykorzystaniu rożnych technik plastycznych, który miałby za zadanie promowanie biblioteki i czytelnictwa, a jednocześnie zapraszać do biblioteki. Konkurs adresowany był do dzieci z grup wiekowych IV-VI klasy szkoły podstawowej. Warunkiem uczestnictwa było dostarczenie pracy konkursowej w formacie A3  z dołączoną  kartą  zgłoszenia. Plakat miał za zadanie zachęcać czytelników do odwiedzenia konkretnej placówki (Biblioteki Publicznej) – musiał też zawierać jej adres i godziny w jakich pracuje.
    Z Gminy Łapy dostarczono 8 prac konkursowych:  z Łap, Płonki Kościelnej, Uhowa i Daniłowa Dużego. Możemy z dumą ogłosić, że aż 3 prace zostały nagrodzone:

I miejsce zdobyła –  Zofia Dobkowska- Szkoła  Podstawowa Nr 2 Łapy, kl. VB

III miejsce zdobyła  – Izabela Brzozowska – Szkoła  Podstawowa Nr 2 Łapy, kl. VB

Wyróżnienie zdobyła  – Justyna Lewończuk –  Filia Biblioteczna w Płonce Kościelnej

Zwyciężczynie świetnie poradziły sobie z tematem konkursu, ich prace były przemyślane i pięknie wykończone.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy  wybitnych osiągnięć artystycznych !!!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy dziękuje pani Alicji Zgajewskiej – nauczycielowi ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łapach za pełną zaangażowania współpracę z biblioteką.