Narodowe Czytanie w Łapach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy włącza się po raz kolejny do zainicjowanej w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku publicznie czytana będzie „Trylogia” Henryka Sienkiewicza, pisana „ku pokrzepieniu serc” w czasach, gdy Polska była pod zaborami.

„Narodowe Czytanie” „Trylogii” Henryka Sienkiewicza odbędzie się 8 września 2014 r. Rozpocznie się o godz. 10.00 odtworzeniem fragmentów dzieła  w wersji audio czytanej przez Mieczysława Voita. Następnie o godz. 11.00 w bibliotece można będzie obejrzeć prezentację multimedialną, fragmenty ekranizacji utworów pisarza oraz wystawę poświęconą Henrykowi Sienkiewiczowi.
     Głównym wydarzeniem będzie czytanie  fragmentów trylogii przez zaproszonych gości w Parku przed biblioteką.
     Z okazji tegorocznej odsłony Narodowego Czytania wydano okolicznościową pieczęć, która posłuży do składania pamiątkowego stempla. Zachęcamy więc wszystkich chętnych do przyniesienia własnych egzemplarzy „Trylogii”.
    Serdecznie zapraszamy mieszkańców Łap do włączenia się w ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie”.