Spotkanie autorskie z Anną Bayer w Bibliotece Publicznej w Łapach

2 grudnia br Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy miała zaszczyt gościć Annę Bayer – pedagoga, poetkę, instruktora teatralnego, jak również autorkę tekstów piosenek, kolęd i dziecięcych pastorałek. Pani Ania pracuje w Przedszkolu Samorządowym Integracyjnym nr 58 w Białymstoku i posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi. W 2014 roku ukazała się książka jej autorstwa – „Szczypawki” z wierszami dla dzieci. W spotkaniu wzięły udział dzieci – byli to uczniowie Szkół Podstawowych Nr 1, Nr 2 w Łapach. Pisarka czytała dzieciom fragmenty wierszy ze swojego debiutanckiego tomiku „Szczypawki”. Uczestnicy dowiedzieli się, że mucha może zostać Mikołajem, wysłuchali też piosenki o tym, że Mikołaj też może mieć katar. Następnie poetka opowiedziała wzruszającą historię choinki rosnącej w lesie. Okazało się, że Pani Ania jest sympatyczną, ciepłą, pełną uroku osobistego osobą, odnoszącą się z wielkim szacunkiem do czytelnika zarówno młodego, jak i starszego.
Na zakończenie autorka otrzymała upominki wykonane przez uczniów, uczestnicy natomiast dostali autografy w książkach. Mogli też zrobić pamiątkowe zdjęcie z pisarką.
Ciepła i miła atmosfera spotkania, doskonała zabawa i pełne humoru opowieści z pewnością na długo zostaną w pamięci nie tylko dzieci ale i dorosłych.

Spotkanie autorskie zostało zasponsorowane przez Bibliotekę Powiatową jako nagroda za udział Biblioteki Publicznej w Łapach w konkursie “Kochani moi zapiszcie mnie do biblioteki”.