Wieczornica poświęcona Janowi Pawłowi II w Płonce Kościelnej

Piątkowy wieczór 17.04.2015 roku w Bibliotece Publicznej oraz WDK w Płonce Kościelnej upłynął w wyjątkowo wzniosłej i nostalgicznej atmosferze. Obie placówki w tym dniu zorganizowały Wieczornicę poświęconą Janowi Pawłowi II.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od uroczystego odczytania wiersza poświęconego tej, jakże bliskiej sercu każdego z nas postaci, następnie obejrzeliśmy wspólnie film, pt: ”Karol, człowiek który został papieżem”, a także prezentację multimedialną przygotowaną przez jedną z uczestniczek spotkania. Potem grupa chętnych młodych ludzi przystąpiła do konkursu dotyczącego życia i pontyfikatu Jana Pawła II, ph.: ”Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie”. Laureatką konkursu została Gabriela Stypułkowska, II miejsce ex aequo zajęły Natalia Kulwicka oraz Kinga Karpowicz, III zaś Alicja Kulwicka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali piękne dyplomy i upominki.

Naszą Wieczornicę uświetniła wystawa albumów o Janie Pawle II, a niewątpliwie wspaniałą niespodziankę przygotowała Pani Beata w postaci przepysznych kremówek papieskich.

Takie spotkania są ważne, dostarczają wzruszeń, uczą pokory, zwracają uwagę na sprawy wielkiej wagi, szkoda tylko, że młodzi ludzie niezbyt chętnie chcą uczestniczyć w takich pięknych, żywych lekcjach historii. Postać Jana Pawła II to symbol naszego kraju, poznał go cały świat a my jako naród jesteśmy dumni, ze to nasz rodak i naszym zadaniem jako opiekunów, wychowawców jest kultywować jego wzniosłe czyny i słowa, czcić Jego pamięć.

Oprawa wieczoru
Wspólne oglądanie filmu