Spotkanie z Jackiem Mierzejewskim w Uhowie

W ostatnią sobotę Filia Biblioteczna w Uhowie gościła Jacka Mierzejewskiego – rodowitego uhowianina, artystę, pirografika. Pirografia to wypalanie w drewnie. Jacek, jak sam przyznaje, w drewnie zakochał się już dawno, dla artysty jest to niezwykle wdzięczny materiał. Na początku wykonywał miniatury samochodów i domów. Teraz wypala obrazy. Zaczynał od portretów rodziny, znajomych, obecnie nie ma dla niego rzeczy niemożliwych do wypalenia. Jak sam jednak przyznaje, nie lubi na drewnie wypalać zwierząt. Jego obrazy przedstawiają postaci muzyków, chociażby Cleo, Eminema, czy Tupaca Shakura. Są wśród nich również ikony, „Ostatnia Wieczerza”, czy postaci świętych. Nade wszystko jednak Jacek uwielbia postaci fantastyczne. Jest samoukiem, więc wciąż doskonali się obserwując innych artystów w Internecie, czy też czytając o pirografii. Swoją inspirację czerpie z muzyki, która nieustannie mu towarzyszy. Pirografia nie jest łatwą sztuką, ale Jacek kocha to, co robi. Dla niego jest to najlepszy sposób na relaks, oderwanie się od problemów. Pan Jacek podarował Filii Bibliotecznej w Uhowie jeden ze swoich obrazów przedstawiający kościół w Uhowie. Serdecznie dziękujemy.

Spotkanie z Jackiem Mierzejewskim w Uhowie