Maj – czas spotkań w bibliotece

Tegoroczny Tydzień Bibliotek ph „Wybieram Bibliotekę” był okazją do włączenia młodzieży w obchody 90-tej rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu. Lekcje biblioteczne zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji miały na celu promocję czytelnictwa, a także zachęcenie młodzieży do korzystania z oferty łapskiej biblioteki. Pani Dorota Kondratiuk – Prezes Łapskiego Towarzystwa Regionalnego na spotkaniach z uczniami klas gimnazjalnych opowiedziała o ludziach (min. o ppłk Stanisławie Nilskim – Łapińskim) związanych z historią naszego miasta oraz rolę jaką w niej odegrała wybudowana kolej warszawsko-petersburska. Uświadomiła młodzieży jak wiele osób przed ponad dziewięćdziesięcioma laty zaangażowało się w połączenie dawnych zaścianków łapskich w jedną miejscowość co doprowadziło do uzyskania praw miejskich w styczniu 1925 r.
Pani Dorocie Kondratiuk dziękujemy za udział i wzbogacenie propozycji majowych spotkań w bibliotece.
Niemałe zainteresowanie wzbudził konkurs plastyczny „Miasto moje a w nim…”, wpłynęło 136 prac w różnych kategoriach wiekowych, którego organizatorem była nasza biblioteka, a sponsorem nagród Urząd Miejski. Nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w holu biblioteki. Wybierajmy bibliotekę bo to skarbnica różnorodnych, ciekawych przedsięwzięć. Chcemy, by to miejsce tętniło życiem, a każdy z nas znalazł tu coś dla siebie.