Konkurs „Literackie kwiaty powiatu białostockiego”

Kwiaty towarzyszą człowiekowi od niepamiętnych czasów. W ważnych momentach życia stanowią integralny element radosnych, smutnych i podniosłych chwil każdego z nas. To właśnie kwiaty i napisane na nich wybrane fragmenty poezji lub prozy były tematem konkursu plastyczno-literackiego. Organizatorem była Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego (Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego) we współpracy ze Starostwem Powiatu Białostockiego, Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddziałem Białostockim. Łapska biblioteka przystąpiła do konkursu wspólnie z studentkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 20 maja 2015 roku w Domu Ludowym w Supraślu odbyło się podsumowanie konkursu. Piękno i czar łapskich literackich kwiatów zachwyciło jury czego dowodem było przyznanie II miejsca Pani Teresie Łapińskiej i III miejsca Pani Alicji Kosińskiej. Laureatkom serdecznie gratulujemy.