Warsztaty artystyczne z origami w Daniłowie Dużym

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja mająca na celu promowanie czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy organizowana od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Biblioteka to niezastąpiony element naszego rozwoju intelektualnego i spędzania wolnego czasu. Wszyscy mogą znaleźć w niej coś dla siebie. Hasło Tygodnia Biblioteki 2015 ,,Wybieram Bibliotekę’’ zobowiązuje bibliotekarzy do zorganizowania w tym szczególnym tygodniu więcej atrakcji dla swoich czytelników i użytkowników.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja mająca na celu promowanie czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy organizowana od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.Biblioteka to niezastąpiony element naszego rozwoju intelektualnego i spędzania wolnego czasu. Wszyscy mogą znaleźć w niej coś dla siebie. Hasło Tygodnia Biblioteki 2015 ,,Wybieram Bibliotekę’’ zobowiązuje bibliotekarzy do zorganizowania w tym szczególnym tygodniu więcej atrakcji dla swoich czytelników i użytkowników. W filii odbyło się spotkanie z logopedą, która poprzez zabawę z przedszkolakami w śmieszne słówka uczyła ich poprawnej wymowy. Były konkursy literackie, plastyczne i lekcje biblioteczne. Największą furorę jednak zrobiły warsztaty artystyczne z origami. Zajęcie odbyły się w dwóch grupach wiekowych i ze zróżnicowanym stopniem trudności. Instruktorka pani Janina Warakomska, studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, opowiedziała o sztuce składania papieru i pokazała czytelnikom jakie cuda można zrobić z kartki papieru.