Między nami sąsiadami – spotkanie w bibliotece

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Białymstoku wspólnie z Biblioteką Publiczną Powiatu Białostockiego oraz Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Łapy zorganizowało warsztaty pt „Między nami sąsiadami – zagadnienia dotyczące integracji cudzoziemców ze społeczeństwem polskim” realizowane w ramach współpracy z Fundacją Obywatelską Perspektywa, w których wzięli udział nauczyciele bibliotekarze z gminy Łapy oraz studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prezes Agata Marek przedstawiła zaproszonym gościom problemy związane z wielokulturowością uchodźców i imigrantów w Polsce. Przybliżyła i uzmysłowiła słuchaczom jak trudne jest współistnienie ludzi odmiennych kultur ze społecznościami lokalnymi oraz jak ważna jest pomoc edukacyjna, prawna i psychologiczna. Upowszechnienie i ochrona wolności, tolerancji, praw człowieka a także działania wspomagające budowę otwartego wielokulturowego społeczeństwa we współczesnym świecie, okazały się bardzo interesującym tematem dla zgromadzonych uczestników.