Gdy muzyka w duszy gra! – XIV Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania

Zorganizowanie akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” ma na celu propagowanie idei głośnego czytania wśród młodych czytelników i wydobycie korzyści płynących z twórczego kontaktu z literaturą. Bo skoro czytanie książek rozwija wyobraźnię, bogaci język, uczy abstrakcyjnego myślenia, to uważamy, że warto podjąć działania by stało się ono dla dzieci prawdziwą przyjemnością.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy od lat bierze udział w realizacji projektów inicjowanych m.in. przez Fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”, które poświęcają wiele uwagi wczesnym kontaktom małego dziecka z książką i biblioteką. Organizując różne imprezy czytelnicze zachęcamy rodziców do codziennego głośnego czytania baśni i legend swoim pociechom. W myśl tej idei nasza biblioteka włączyła się w obchody XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania ph „Cała Polska czyta w bibliotekach”. W tym roku postawiliśmy na muzykę – dlatego zaprosiliśmy do czytania książki z serii o Kubusiu Puchatku „Do dzieła! Muzyka” młode i zdolne osoby, które na co dzień zarażają swoją pogodą ducha oraz pasją do śpiewania i grania – panią Justynę Mnich-Łapińską i panią Kingę Guzowską. W dniach 28-29 maja br. wspólnie z dziećmi z Katolickiej Szkoły Podstawowej i Przedszkola Nr 2 spotkaliśmy się w bibliotece. Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo niespodzianek. Po miłych słowach powitania, uczestnicy imprezy czytelniczej wysłuchali wesołej opowieści o muzycznych przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Dzieci z zapartym tchem słuchały książeczki, a następnie z równie wielkim zapałem śpiewały wspólnie z panią Justyną – również do dźwięków gitary. Naszą bibliotekę szybko wypełniły radosne piosenki mówiące o wielkiej miłości do Boga i otaczającego nas świata. Czwartkowe spotkanie udało się znakomicie!  Z kolei w piątek, 29 maja, pani Kinga po przeczytaniu książki, zaproponowała przedszkolakom zabawy z chustą, które w połączeniu z muzyką dostarczyły wielu wrażeń, a przede wszystkim zintegrowały dzieci. Na koniec pani Kinga zaprezentowała jeden ze swoich licznych talentów – śpiew. Swoim wykonaniem oraz pięknym, donośnym i czystym głosem zachwyciła wszystkich uczestników.
Spotkanie z muzyką było dla dzieci wspaniałym, radosnym przeżyciem, my zaś cieszymy się że mogliśmy gościć w naszych murach tak wspaniałe i utalentowane osoby, które z pewnością w nie jednym uczestniku wzbudziły chęć do rozwijania muzycznych pasji.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy składa serdeczne podziękowanie za przyjęcie zaproszenia i zapewnienie atrakcji dzieciom:
– Pani Justynie Mnich-Łapińskiej
– Pani Kindze Guzowskiej