Spotkanie autorskie z Ireną Sienkowską

23 kwietnia 2015 r. Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy odwiedził niezwykle miły gość. Na spotkanie autorskie przybyła poetka z naszego regionu – pani Irena Sienkowska, autorka tomiku ,,Mój świat. Moja nadzieja”. Pani Irena jak się dowiedzieliśmy jest z wykształcenia geodetką, a oprócz pisania wierszy uwielbia także podróżować. Autorka opowiedziała przybyłym na spotkanie gościom o sobie i swojej drodze poetyckiej. Mówiła też o tym , skąd czerpie inspiracje do tworzenia wierszy. Będąc doskonałą obserwatorką otoczenia wystarczy jej czasem stara kapliczka przydrożna, piękny kwiat czy szum morza. Ważni są również ludzie, miejsca i wspomnienia z nimi związane. Przykładem może być wiersz z pobytu autorki w Kazimierzu nad Wisłą:

,,Kazimierz nazwany jest Mekką malarzy,

Wszędzie galerie, artyści malujący obrazy.

Ma się wrażenie, że tutaj czas zatrzymał swój bieg

I przeniósł nas o kilka wieków wstecz”

Pani Irena okazała się być niezwykle miłą, wrażliwą i ciepłą osobą, której z przyjemnością wysłuchaliśmy w to deszczowe, wiosenne popołudnie. Jej wiersze z pewnością zapadną w pamięć wszystkim uczestnikom spotkania.