Menu Zamknij

25 lat wspólnie… w dokumentach życia społecznego Łap

W tym roku obchodzimy 25 rocznicę ważnego wydarzenia. 27 maja 1990 roku odbyły się w Polsce pierwsze w pełni wolne wybory samorządowe. Od tego czasu miasta, gminy, powiaty i województwa w dużej mierze same decydują o kierunkach własnego rozwoju. Reformę samorządową z 1990 roku uważa się dziś za jedną z najbardziej udanych reform przeprowadzonych w Polsce w ciągu ostatniego ćwierćwiecza.

W tym roku obchodzimy 25 rocznicę ważnego wydarzenia. 27 maja 1990 roku odbyły się w Polsce pierwsze w pełni wolne wybory samorządowe. Od tego czasu miasta, gminy, powiaty i województwa w dużej mierze same decydują o kierunkach własnego rozwoju. Reformę samorządową z 1990 roku uważa się dziś za jedną z najbardziej udanych reform przeprowadzonych w Polsce w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Dzięki tym zmianom przywrócono w Polsce możliwość prawdziwego, oddolnego, prospołecznego samorządu terytorialnego, czyli decydowania społeczeństwa lokalnego o własnym losie. Samorządowcy to najczęściej nasi sąsiedzi, znajomi, bliscy, osoby, z którymi mamy bezpośredni kontakt umożliwiający przedstawienie im naszych potrzeb. Poprzez swoich reprezentantów w postaci rady miasta i gminy oraz burmistrza, decydujemy sami o sobie, wyznaczamy cele, które pozwolą nam na lepsze codzienne życie.

Zapraszamy na wystawę poświęconą 25-leciu samorządu terytorialnego w Łapach. Ekspozycja przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną prezentuje archiwalne materiały dotyczące kolejnych lat wolnych wyborów w naszym mieście. Znajdują się są na niej plakaty wyborcze, ulotki poszczególnych partii i ich kandydatów oraz fotografie urzędujących burmistrzów. Wystawę można oglądać w holu biblioteki w godzinach otwarcia placówki.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom a w szczególności Panom Sławomirowi Maciejewskiemu, Romanowi Czepe i Stanisławowi Kochanowskiemu za udostępnienie swoich zbiorów na naszą wystawę.

Skip to content