Przedwakacyjna lekcja biblioteczna

9 czerwca br. naszą bibliotekę zwiedziła 26 osobowa grupa dzieci z Przedszkola Nr 2 w Łapach. Te przedwakacyjne spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, omówienie zasad korzystania z niej, a przede wszystkim pobudzenie zainteresowania książką. Dzieci dowiedziały się jaką drogę przebywa książka, aby można ją było wypożyczać, a także jak należy się z nią obchodzić. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały książeczki ,,Bałagan w bibliotece” i rozwiązały wszystkie literackie zagadki jakie przygotowały im panie bibliotekarki. Miały również okazję poznać bibliotekę „od kuchni” i odwiedzić każdy dział. Spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze, na pewno z korzyścią dla wszystkich.