Tydzień Bibliotek w Płonce Kościelnej

Tydzień Bibliotek w tym roku trwał wyjątkowo długo, bo aż do początku czerwca. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom różnych grup czytelniczych Filia Biblioteczna w Płonce Kościelnej przygotowała różnorodne akcje, atrakcje i imprezy mające na celu promocję czytelnictwa. Nie zabrakło spotkań z najmłodszymi czytelnikami, w trakcie których dzieci wykonywały laurki dla Mam, jednocześnie słuchając wierszy związanych z Dniem Matki oraz układały wspólnie hasło związane z biblioteką. Dla młodzieży gimnazjalnej Biblioteka Publiczna i Szkolna przygotowały wspólnie konkurs, ph.: ”Z literaturą fantastyczną w świat magii i czarów”. Wzięło w nim udział 14 osób. Konkurs odzwierciedlił preferencje czytelnicze młodego pokolenia, jednocześnie pomógł uzyskać wskazówki o jakie pozycje książkowe w przyszłości uzupełniać księgozbiór. 18 maja w Zespole Szkół w Płonce Kościelnej nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu, laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Przy okazji, korzystając z gościnności szkoły, odbyło się również podsumowanie trwającego przez cały rok szkolny konkursu: „Aktywny Czytelnik 2014/2015”. Zdobywcy tego zaszczytnego tytułu otrzymali dyplomy okolicznościowe i nagrody rzeczowe. 22 maja – uroczyście i nie bez wzruszenia, zakończyliśmy trwający prawie cały rok szkolny kurs języka hiszpańskiego, który prowadził Pablo Andreu, Hiszpan – wolontariusz z programu Erasmus+. 1 czerwca odbyła się wspaniała impreza zorganizowana wspólnie z WDK – Dzień Matki. Było głośno, kolorowo i radośnie. Dzieci dały popis swoich umiejętności wokalno–taneczno–teatralnych, były prezenty dla Mam, słodki poczęstunek i łzy wzruszenia. Ponadto Filia Biblioteczna w Płonce Kościelnej wzięła udział w imprezach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy, ph.: ”Noc z duchami biblioteki” oraz „I Ogólnopolska Noc Bibliotek”. Tydzień Bibliotek przeszedł do historii, zapisał się nie tylko na fotografiach i kartach kroniki biblioteki, lecz pozostawił również coś po sobie – piękne wspomnienia, nowe kontakty, przyjaźnie, obietnice, poczucie dobrze wypełnionej misji.

„Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie.” (Matka Teresa z Kalkuty)

Zakończenie kursu języka hiszpańskiego
Wykonywanie laurek
Wspólne układanie hasła związanego z biblioteką