Przystanek z książką w bibliotece

16 września br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyła się impreza „Przystanek z książką w bibliotece” w której uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łapach, z Zespołu Szkół w Łapach Osse i Płonki Kościelnej oraz zaproszeni goście – bibliotekarze z powiatu białostockiego. Po krótkim wstępie kierownika Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego – Małgorzaty Szymańskiej- Rokickiej i Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy – Barbary Bajdy spotkanie rozpoczęło się od warsztatów „Jak powstaje książka”, których prelegentem była redaktor naczelna Wydawnictwa Literatura www.wyd-literatura.com.pl. Dzięki aktywnemu udziałowi dzieci w warsztatach pani Wiesława Jędrzejczyk uświadomiła uczestnikom jak wiele ludzi bierze udział w procesie powstawania i dystrybucji książki. Następnie wystąpiła przedstawicielka „Pomysłowej kredki”, która zaproponowała interesujące pomysły na przyjemne i radosne spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny lub znajomych – gry planszowe, które znajdują się w ofercie sklepu internetowego www.pomyslowakredka.pl.

Potem przyszedł czas na główny punkt programu – spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską – Zarembą – autorką książek dla dzieci, m in. Abecelki i duch Bursztynowego Domu, Leniwe literki, Pierwszoklasista. Pani Małgorzata przeprowadziła test na znawcę baśni, bo przecież każdy prawdziwy czytelnik powinien znać bajki i baśnie. Uczestnicy spotkania zdali test celująco J Pisarka czytała fragmenty najnowszej powieści o Filipku Zaskrońcu i opowiedziała o małym urwisie, dla którego nie mają czasu zapracowani rodzice, w związku z czym chłopiec wpada w różne zabawne tarapaty. W czasie spotkania autorka odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci. Na koniec każdy uczestnik spotkania autorskiego mógł otrzymać autograf pisarki.

Ciepła i miła atmosfera spotkania, ciekawe opowieści z pewnością na długo zostaną w pamięci nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Imprezie towarzyszył kiermasz książek Wydawnictwa Literatura oraz stoisko gier planszowych sklepu internetowego „Pomysłowa kredka”.

„Przystanek z książką w bibliotece” zrealizowany został przy współpracy: Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego, Starostwa Powiatu Białostockiego i Bibliotekę Powiatową.

Serdecznie dziękujemy!