Projekt dla seniorów Akcja: e-motywacja! w łapskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Fundacją Orange rozpoczęła realizację projektu dla seniorów „Akcja: e-motywacja”. Celem projektu jest aktywizacja i wspieranie osób starszych w rozwoju osobistym i społecznym. Uczestnicy akcji: e-motywacja zostaną zaproszeni do udziału w przygodzie z odkrywaniem siebie! Dodamy odwagi i uzupełnimy zapasy energii przydatne do życia aktywnego i spełnionego. Zaplanowanych jest 5 spotkań online, których bohaterami będą osoby znane i mniej popularne… ale równie aktywne. Spotkania będą miały charakter inspirującej rozmowy z elementami warsztatowymi. Każde spotkanie poświęcone będzie innemu tematowi i innemu gościowi. Osoby w webinarium obejrzą transmitowane spotkania online, będą miały możliwość zadania pytania gościom transmisji i wymienią się między sobą własnymi pomysłami na aktywność w sile wieku. Wspólnie zmotywujemy się do działania! Dodatkowo swoją fachową wiedzą podczas wszystkich spotkań będzie dzielił się z seniorami psycholog i skoczek spadochronowy Tomasz Kozłowski. Gościem pierwszego spotkania 8października była aktorka Emilia Krakowska,z którą rozmawialiśmy o mocy współpracy. Pani Emilia zachęciła seniorów do angażowania się w inicjatywy grupowe, dzięki którym będą mogli osiągnąć więcej niż w pojedynkę.
Kolejne transmisje będą odbywały się co dwa tygodnie o godzinie 11:00 a naszym sprzymierzeńcem w łączności z gośćmi będzie Internet i nowe technologie.
Terminy spotkań:
– 22 października
– 5 listopada
– 19 listopada
– 3 grudnia
Uczestnikom spotkań dodamy odwagi i uzupełnimy zapasy energii przydatne do aktywnego i spełnionego życia. Zapraszamy seniorów i wszystkich chętnych do spotkań w łapskiej bibliotece.