Gaudeamus Igitur na łapskim UTW inauguruje rok akademicki 2015/2016

Ponad 80 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łapach rozpoczęło nowy rok akademicki. Inaugurację poprowadziła skarbnik UTW Regina Falkowska. Już po raz siódmy studenci mieli okazję usłyszeć dźwięki hymnu Gaudeamus Igitur. Na uroczystość przybyła burmistrz Łap Urszula Jabłońska, dyrektor łapskiej biblioteki Barbara Bajda i zaproszeni goście. W wypowiedziach, jakie padały z ust zabierających głos gości, czuło się ogromną sympatię, wsparcie i szacunek dla ludzi będących w jesieni życia. Po uroczystym rozpoczęciu, przybyli na spotkanie łapscy funkcjonariusze policji, przestrzegli seniorów o wielu zagrożeniach czyhających na nich ze strony nieuczciwych osób. Interesującym punktem programu było spotkanie online z aktorką Emilią Krakowską i psychologiem Tomaszem Kozłowskim w ramach projektu „Akcja: e-motywacja”. Projekt ten to kolejna propozycja łapskiej biblioteki dla seniorów. Realizowany jest wspólnie z fundacją Orange, polega na aktywizacji i wspieraniu osób starszych w rozwoju osobistym i społecznym. Radosnym akcentem był występ muzyczny dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Łapach. Polskie szlagiery śpiewane przez artystów zachęciły wszystkich zebranych do wspólnej zabawy. Inauguracja zakończyła się słodkim poczęstunkiem a pełni energii, pasji i zaangażowania studenci rozpoczęli kolejny rok wyzwań i nowych doświadczeń.