Spotkanie w ramach Lekcji z przedsiębiorczości

Ośrodek Przedsiębiorczości 12 listopada gościł w swoich murach uczniów I LO w Łapach na Lekcji z przedsiębiorczości. Jest to cykliczne, kolejne z wielu spotkań, organizowanych przez łapską bibliotekę. Zaproszonym przedsiębiorcą była właścicielka biura rachunkowego „DEKRET” Edyta Oljasz, która zajmuje się usługami księgowymi w zakresie prowadzenia ksiąg i ewidencji rachunkowo-podatkowych małych i średnich podmiotów gospodarczych wraz ze sporządzaniem deklaracji i zeznań. Pani Edyta przybliżyła młodzieży cechy jakimi powinien wykazywać się przedsiębiorca, jak również zalety prowadzenia własnego biznesu. Mówiła o potrzebie istnienia Inkubatora Przedsiębiorczości, który zaprasza młodych przedsiębiorców pod dach i wspiera ich w prowadzeniu własnego biznesu. Mamy nadzieję, iż młodzież została zachęcona do współtworzenia lokalnego biznesu w przyszłości.