Usłysz książkę! Czytak w łapskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2015” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Biblioteka w ramach projektu otrzymała urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Nasza placówka wypożycza Czytaka wraz z książkami audio czytelnikom z wadą wzroku. Biblioteka dzięki uprzejmości Stowarzyszenia “Larix” otrzymała, także bezpłatnie pakiet ponad tysiąca cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na urządzeniu Czytak.

Urządzenie jest dostępne w Wypożyczalni dla Dorosłych. Zapraszamy do korzystania z nowej oferty biblioteki.