Wieczór Andrzejkowy w Płonce Kościelnej

Czyniąc zadość staropolskiej tradycji 27 listopada – Szkoła Podstawowa, Biblioteka Publiczna, Biblioteka Szkolna i WDK połączyły swe siły i wspólnie zorganizowały wspaniałą Imprezę Andrzejkową. Wzięły w niej udział dzieci z klas I – III. Zabawa była przednia: buciki wychodziły za próg, z lanego wosku wyłaniały się tajemnicze symbole – zwiastuny przyszłości, kolorowe karteczki losowane z koszyczków przepowiadały dalekie podróże, szczęśliwą przyszłość, wyprawy naukowe, osiągnięcia sportowe. Nie sposób opisać wszystkich wróżb i zabaw, które pięknie prowadziła Pani Mirosława Biała wraz ze swymi pomocnicami – czarownicami: Lidią, Laurą i Marylą. Pośród szalonych korowodów, zwariowanych konkursów, zbiorowego spontanicznego wspólnego śpiewania na scenie, dyskotekowych pląsów, nie zabrakło też oczywiście wspaniałego słodkiego poczęstunku przygotowanego przez nasze, jak zwykle, niezawodne, wspaniałe mamy.

Mamy nadzieję, że wszystkie wspaniałe wróżby spełnią się naszym milusińskim, a my jako organizatorzy cieszymy się, że nasza współpraca owocuje takimi pięknymi inicjatywami, zwłaszcza, że wszystkie wymienione placówki kulturalne znajdują się blisko siebie.

Bal Andrzejkowy
Zabawy Andrzejkowe