Łapska biblioteka na spotkaniu sieciującym Stref Innowacji

W dniach 26-27 listopada 2015 r. w Serocku pod Warszawą odbyło się spotkanie sieciujące uczestników Stref Innowacji. Uczestnicy Stref Innowacji wzięli udział w inspirujących warsztatach i spotkaniach, podsumowywali dotychczasowe dokonania w projekcie, dzielili się doświadczeniami i pomysłami, planowali przyszłość swoich Stref. Biblioteka w Łapach jako jedna z dwudziestu bibliotek w kraju wzięła udział w tym projekcie. Uczestniczyły w nim również biblioteki z Jarocina, Oświęcimia, Wieliczki, Piekar Śląskich i Grodziska Mazowieckiego (uczestniczki edycji pilotażowej 2013-2014) oraz biblioteki z Cieszyna, Dąbrowy Górniczej, Głogowa, Gołdapi, Jasła, Krosna, Krotoszyna, Kwidzyna, Morąga, Nowego Tomyśla, Oławy, Piaseczna, Piotrkowa Trybunalskiego, Przasnysza, Sępólna Krajeńskiego, Słupska, Sopotu, Suchej Beskidzkiej i Wołomina. Uczestnicy Stref Innowacji dzielili się refleksjami, pomysłami na działania i doświadczeniami z już zrealizowanych inicjatyw w swoich bibliotekach, a wspólnie z realizatorami projektu planowali przyszłość swoich Stref. Lampy, które otrzymały wszystkie Strefy Innowacji, nawiązują do motywu żarówki, wykorzystanego w logotypie projektu, symbolizującego pomysłowość, kreatywność oraz innowacyjność bibliotek i bibliotekarzy. Łapska biblioteka w ramach projektu stworzyła ,,Strefę młodych” i zapewniła odpowiednią do spotkań przestrzeń. Miejsce jest dostępne w czasie godzin otwarcia biblioteki. Od października działa również Młodzieżowy Klub Filmowy ,,Kappa Film”.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferty.