O wojnie mocarstw na Podlasiu – spotkanie autorskie z Marcinem Tomkielem

W środowe popołudnie, 2 grudnia, w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Tomkielem – rodowitym łapianinem, dziennikarzem Polskiego Radia Białystok, twórcą reportaży radiowych, audycji dokumentalnych, pasjonatem historii oraz autorem książki ,,Wojna mocarstw. Podlasie 1914 – 1915”. Książki odkrywającej nieznane fakty z I wojny światowej na terenach naszego regionu. Omawiając główne wątki swojej publikacji, autor przybliżył słuchaczom zarówno losy żołnierzy bohatersko broniących Polski jak i przypadki z życia zwykłych ludzi. Spotkanie było wspaniałą lekcją historii, dzięki której uczestnicy nie tylko zapoznali się z tym zapomnianym przez nas okresem historycznym, ale również dowiedzieli się, że w naszym regionie wciąż istnieje wiele nieznanych, zaniedbanych miejsc, które świadczą o ogromie tragedii tamtych wydarzeń. Pan Marcin zainspirował wszystkich, licznie zebranych słuchaczy, do walki o pamięć o naszych przodkach. Dyskusji i pytaniom nie było końca w czasie tego niezwykle interesującego wieczoru. Na zakończenie spotkania uczestnicy mogli nabyć książkę oraz otrzymać autograf.