,,Można odejść na zawsze, by stale być blisko” – popołudnie z ks. Janem Twardowskim i jego poezją

Środowe popołudnie z poezją ks. Jana Twardowskiego, które odbyło się 20 stycznia 2016 w łapskiej bibliotece, otaczała miła zimowa aura. Spotkanie poprowadziła pani Iwona Jaźwińska, która z wielkim uczuciem i żarem przedstawiła twórczość Twardowskiego. Pani Iwonie świetnie udało się wydobyć głębię jego wierszy. Przypomniała nam jak cudownie prosta jest poezja księdza i jak wiele z tej prostoty, ze zwykłych codziennych zdarzeń, widoku małej biedronki czy polnych kwiatów, można się nauczyć. Na spotkaniu było poważnie, ale nie zabrakło i śmiechu, tak potrzebnego w naszym życiu. Pani Iwona przedstawiła uczestnikom śmieszne anegdotki i powiedzonka księdza, których jest przecież tak wiele. Na koniec bardzo mile zaskoczyła wszystkich uczestników obdarowując ich własnoręcznie przygotowanymi drobiazgami – karteczkami z wypisanymi sentencjami Twardowskiego.

Choć mija już 10 rocznica śmierci księdza, to zostanie on na zawsze w naszych sercach, dzięki swojej twórczości, która trwale zagościła w naszym życiu. Fragmenty wierszy ,,Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą” czy ,, Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko. Kocha się za nic” zna chyba niemal każdy. Dziękujemy serdecznie pani Iwonie Jaźwińskiej za poprowadzenie spotkania oraz wszystkim uczestnikom za przybycie i uczestniczenie w tym niezapomnianym wydarzeniu.