Spotkanie z pasjami „Miasto moje a w nim… najpiękniejszy mój świat”

Wirtualne spotkania z ciekawymi ludźmi jakiś czas temu zagościły w murach naszej biblioteki i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Emilian Kamiński był bohaterem kolejnego wirtualnego spotkania.

Wirtualne spotkania z ciekawymi ludźmi jakiś czas temu zagościły w murach naszej biblioteki i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Emilian Kamiński był bohaterem kolejnego wirtualnego spotkania z pasjami, które odbyło się w bibliotece 21 stycznia 2016r. Jako osoba o szerokim stopniu zainteresowań, poza aktorstwem i teatrem, interesuje się historią, szczególnie tą poświęconą Warszawie. Dzieje stolicy w okresie międzywojennym pasjonują Emiliana Kamińskiego najbardziej, o czym przybyli słuchacze, mieli okazję się przekonać. Artysta opowiadał o miłości do swego ukochanego miasta, ulubionych miejscach pamiętanych z dzieciństwa, jak i tych obecnych oraz własnym teatrze, Teatrze Kamienicy, który powstał z pasji do sztuki i aktorstwa. Pan Emilian zawsze podkreślał wielkie przywiązanie właśnie do Warszawy, często mówił, że to tu się wychował, tu zaczął pracę, temu miejscu zawdzięcza najwięcej, dlatego swoje serce oddał właśnie Warszawie. Uczestnicy spotkania podziwiali zaangażowanie, energię i kreatywność Pana Emiliana jak również duży patriotyzm i przywiązanie do swojego państwa, miasta i ludzi. W oczach naszych słuchaczy gość spotkania zaprezentował się jako osoba zaangażowana w życie kulturalne i społeczne swojej lokalnej ojczyzny i jej mieszkańców. Kolejne spotkanie 18 lutego. Tym razem w bibliotece gościć będzie Hanna Gajos, która doradzi jak dobrze wyglądać w każdym wieku.