Tak prawdziwa, choć jak zaczarowana – saga rodzinna Katarzyny Drogi

droga2

Już wkrótce w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbędzie się, spotkanie autorskie z Katarzyną Drogą. W naszych zbiorach można znaleźć jej książki Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca oraz drugą część sagi, która niedawno miała swoją premierę Pokolenia. Powrót do domu.

Pani Katarzyna Droga pracowała jako dziennikarz i redaktor w prasie edukacyjnej i kobiecej oraz uczyła języka polskiego w I LO w Łapach. Była także wydawcą czasopism młodzieżowych. Obecnie jest redaktorem naczelnym magazynu SENS Rozwój. Zdrowie. Piękno Wydawnictwa Zwierciadło. Urodzona na Podlasiu, w Zambrowie, przez wiele lat była mieszkanką Łap. Na stałe związana z naszym regionem. Jej pierwsza część sagi otrzymała wyróżnienie w konkursie Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego.

droga2 Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca opowiada o polskiej rodzinie i jej historii w dwudziestym wieku. Równocześnie jest to książka o wielu rodzinach. Niejeden Czytelnik znajdzie tu ślady swoich przodków, bo przecież wielu z nas wywodzi się z maleńkich wiosek przycupniętych nad spokojnymi wodami przyjaznych rzek. O ile część pierwsza sagi traktowała częściej o Białymstoku, tak w drugiej części Pokolenia. Powrót do domu znajdziemy wiele odniesień do Łap. W tle opowieści jest również więcej historii z drugiej połowy XX wieku. Ważne wydarzenia co rusz towarzyszą losom rodziny ze Strękowej Góry. To wizyta Jana Pawła II, wspomnienie zimy stulecia, zachwyt pierwszą Solidarnością, przerwy w lekcjach po wprowadzeniu stanu wojennego, wybuch w Czarnobylu czy rozwiązanie PZPR. To wszystko sprawia, że książkę czytamy z wielkim sentymentem. Lektura daje nam okazję do rozmyślań nad tym jak zmieniała się Polska i jak zmieniali się ludzie.

Serdecznie polecamy i zapraszamy do biblioteki na spotkanie z autorką tych niezwykłych książek. O szczegółach spotkania już wkrótce poinformujemy naszych czytelników.