„I tak Polska na nowo się zaczęła …” 1050. rocznica Chrztu Polski – wystawa w bibliotece

Polski Senat ustanowił rok 2016 Rokiem Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. W związku z tym, biblioteka przygotowała wystawę obrazującą wpływ przyjęcia chrztu w 966 r. na losy Polski.

Polski Senat ustanowił rok 2016 Rokiem Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. W związku z tym,   biblioteka przygotowała wystawę obrazującą wpływ przyjęcia chrztu w 966 r. na losy Polski. Chrzest księcia Polan, Mieszka I, był jednym z ważniejszych wydarzeń w jej historii. Chrystianizacja stała się kamieniem milowym dla rozwoju Polski, która zyskała kontakt z zachodnim kręgiem kulturowym. Ekspozycja prezentuje wpływ chrześcijaństwa na rozwój, m.in. piśmiennictwa, architektury, muzyki czy malarstwa. Na wystawie obejrzeć można fotografie i książki związane z tym historycznym wydarzeniem.

Zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach otwarcia naszej placówki.