„Odkrywamy Łapy na nowo” – rozmowy o historii

Historia Łap jest ciągle żywa w pamięci mieszkańców naszego miasta. Łapska biblioteka zainicjowała spotkanie z seniorami, aby wspomnienia i pamiątki minionych lat nie uległy całkowitemu zapomnieniu. Nadrzędną ideą było poszerzenie i uzupełnienie zbioru dokumentów życia społecznego, które od lat gromadzone są w bibliotece, o nowe materiały, które są informacjami o regionie dotyczącymi życia miasta i gminy. Zabezpieczamy je przed utratą, ponieważ często stanowią jedyny ślad historii nie tylko losów ludzkich, lecz także działalności lokalnych organizacji i instytucji. Aby były dostępne jak największej liczbie zainteresowanych, zbiory udostępniamy na stronie internetowej biblioteki. Jednocześnie chcieliśmy zainspirować uczestników spotkania do odkrywania i utrwalania na nowo historii, ludzi, miejsc i wydarzeń. Zależy nam bardzo, by rozwijać wśród mieszkańców zainteresowania historią lokalną i zachować unikatowe pamiątki dla przyszłych pokoleń. Spotkanie było okazją do porozmawiania o ludziach, którzy kiedyś mieszkali w Łapach, oraz poszukiwania miejsc, o których opowiadali rodzice czy dziadkowie. Kolejne rozmowy o historii za miesiąc. Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoimi rodzinnymi zbiorami zapraszamy do biblioteki w każdy ostatni czwartek miesiąca na godz. 10:00.