Z wizytą w bibliotece…

W lutym Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy, a w szczególności Oddział dla Dzieci odwiedziły dwie wycieczki: dzieci z Przedszkola Nr 1 oraz z pierwszej klasy Szkoły Katolickiej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Wizyty miały na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz poznanie pracy bibliotekarza. Nasi goście z wielką frajdą zaznajomili się z niezwykłym dla nich miejscem. Niektórzy z nich odwiedzili już wcześniej bibliotekę ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla wielu z nich była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Uczestnicy wycieczki mieli okazję przejść się między regałami w Oddziału dla Dzieci i Wypożyczalni dla Dorosłych, zwiedzić Czytelnię oraz poznać etapy opracowania książki do momentu, kiedy trafi ona w ręce czytelnika. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz poznały zasady zachowania się w tym szczególnym miejscu. Wszystkim zwiedzającym niezwykle spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały.
Spotkania przebiegły w radosnej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy!
Mamy nadzieję, że uda się uczestnikom wycieczek namówić swoich rodziców do odwiedzenia biblioteki i wypożyczania książek.