Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

2 marca br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy, dzięki wsparciu Książnicy Podlaskiej i Biblioteki Powiatowej odbyło się spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel, pisarką, muzykiem, pedagogiem, autorką radiowych audycji muzycznych i bajek. W spotkaniu brało udział ponad 80 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Nr 2 oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej. Pani Anna opowiadała o swojej twórczości i drodze artystycznej, o tym, co ją inspiruje i motywuje do pisania. Najwięcej uwagi poświęca książkom biograficznym i historycznym. Jest mistrzynią w pisaniu biografii wielkich Polaków: Henryka Wieniawskiego, Fryderyka Chopina, Aleksandra Fredry i innych. Autorka potrafi o swoich bohaterach opowiadać ciekawie, barwnie i z dowcipem. Narracja książek sprawia, że sławne postaci mają szanse stać się dla nas kimś bliskim. Każda z opowieści jest inna, każdą czyta się z ogromnym zainteresowaniem, pozwalamy się wciągnąć w światy przedstawiane przez pisarkę i jeszcze długo potem zostają one w naszej pamięci. Podczas spotkania autorka przeczytała fragment książki „W podróży ze skrzypcami. Opowieść o Henryku Wieniawskim”, którą można było również kupić wraz z autografem pisarki. Był też czas przeznaczony na wspólną dyskusję. Pisarka była zaskoczona różnorodnością zadawanych pytań. Młodzi czytelnicy chętnie zabierali głos: pytali o powody pisania, początki kariery, ilość napisanych książek, ciekawi byli ile czasu zajmuje napisanie książki, z chęcią na wszystkie z nich odpowiadała.
Pani Ania zauroczyła nas swoją serdecznością, ciepłem, energią i entuzjazmem z jakim mówiła o pisaniu, książkach i życiu. Podsumowaniem spotkania było tradycyjne rozdanie autografów. Spotkanie przebiegło w miłej, ciepłej atmosferze.
Czekamy z niecierpliwością na nowe książki Pisarki!
Wszystkich zainteresowanych Oddział dla Dzieci zaprasza do wypożyczania książek Anny Czerwińskiej-Rydel.