Spotkanie bibliotekarzy powiatu białostockiego

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego (Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego) w koalicji z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Łapy zorganizowała w dniu 02.03.2016 konferencję bibliotekarzy powiatu białostockiego. Spotkanie odbyło się w Filii Bibliotecznej w Uhowie, motywem przewodnim było życie i twórczość Henryka Sienkiewicza, w związku z ogłoszonym Rokiem Sienkiewiczowskim. Poza bibliotekarzami mieliśmy przyjemność gościć panią Annę Rutkowską – Sekretarz Gminy Łapy oraz panią Annę Czerwińską–Rydel – autorkę książek dla dzieci i młodzieży o tematyce biograficznej. Spotkanie rozpoczęła pani Barbara Bajda – dyrektor biblioteki w Łapach – prezentując „Innowacyjne strefy działań w bibliotekach publicznych gminy Łapy”. Kolejną prelegentką była pani Izabela Szymańska – kierownik Działu Zbiorów Specjalnych Książnicy Podlaskiej. Dzięki niej odbyliśmy podróż „Śladami bohaterów trylogii po ziemiach kresowych”, a także poznaliśmy krótko ich historię. Z kolei pani Anna Czerwińska–Rydel wygłosiła wykład „Piórem czy mieczem – opowieść o Henryku Sienkiewiczu”, z którego dowiedzieliśmy się, jak powstawała jej najnowsza książka. Na koniec głos zabrała pani Małgorzata Rokicka–Szymańska – kierownik Biblioteki Powiatu Białostockiego, podsumowując działania bibliotek w 2015 roku oraz dzieląc się planami na rok 2016. Spotkanie zakończyliśmy krótką podróżą po świecie ceramiki, w którą zabrała nas pani Joanna Manoś – uhowianka, która zakochała się w ceramice i dzieli się tą miłością z innymi, skutecznie zarażając ich swoją pasją.