Pasowanie na czytelnika Biblioteki Publicznej w Łapach 2016

Dnia 9 maja b.r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Pierwsze spotkanie z biblioteką to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana.
Specjalnie na tę okazję została przygotowana część artystyczna, podczas której uczniowie z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół w Płonce Kościelnej wcielili się w role postaci bajkowych, które starały się przekazać najmłodszym wiedzę o książce i bibliotece.
Następnie pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej skupione i poważne uroczyście przyrzekały, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Pani Dyrektor Biblioteki- Barbara Bajda. Jednocześnie Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy   i książeczki. Po tak doniosłej chwili dzieci wysłuchały krótkich opowiadań związanych z magicznym miejscem jakim jest biblioteka w niezwykłej interpretacji studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Niespodzianką dla wszystkich był występ Pani Ewy Łapińskiej, która pokazała nową formę teatrzyku w formie papierowej o nazwie kamishibai. W podziękowaniu za przyjęcie do grona czytelników pierwszaki zaprezentowały własną część artystyczną.
Cała uroczystość odbyła się w miłej i przyjaznej atmosferze.
Mamy nadzieję, że po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Do zobaczenia za rok!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy: dzieciom, rodzicom, dziadkom, a w szczególności za zaangażowanie paniom: Małgorzacie Połomce z Katolickiej Szkoły Podstawowej, Renacie Gąsowskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łapach, paniom: Mirosławie Białej, Joannie Kreczko, Małgorzacie Sutkowskiej, Justynie Cimoch, Agacie Płońskiej z Zespołu Szkół w Płonce Kościelnej za przygotowanie przedstawienia. Paniom: Alicji Kosińskiej, Reginie Murawskiej, Teresie Janowik za piękne przeczytanie dzieciom książki, Pani Ewie Łapińskiej za pokaz teatrzyku kamishibai, Panu Wiesławowi Biernatowi za wykonanie zdjęć i filmu.