Człowiek z pasją i jego obrazy z duszą spotkanie z Jackiem Mierzejewskim

11 maja w budynku WDK i Biblioteki Publicznej w Płonce Kościelnej miało miejsce spotkanie uczniów z Gimnazjum z ZS w Płonce Kościelnej – z Panem Jackiem Mierzejewskim, artystą, twórcą obrazów tworzonych metodą pirograficzną i nie tylko. Obrazy można kontemplować w nieskończoność, w każdym z nich widać cząstkę duszy autora, jego zapał, pasję, radość tworzenia. Każdy jest inny, niepowtarzalny, nawiązuje do tradycji, historii, do znanych mniej lub bardziej postaci ze świata filmu, muzyki, sportu, religii. Niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki, wykonane z wielką precyzją, starannością a zarazem pomysłowością, osobliwą inwencją twórczą. Sam autor obrazów także zaskakuje – łatwo nawiązuje kontakty, szczery, miły, charyzmatyczny, bliski światu młodzieży, znający jej wybory, preferencje, rodzaje muzyki, która fascynuje młodych ludzi. Ukazując swoją pasję, Pan Jacek, jednocześnie – kieruje ich uwagę na to, że świat współczesnej młodzieży nie kończy się na grach komputerowych, tabletach, konsolach, że można swoją energię spożytkować inaczej, dać coś z siebie światu.

Spotkanie to na pewno na długo pozostanie i w naszej pamięci, i w pamięci młodych ludzi, którzy w nim uczestniczyli. Być może jednak Panu Jackowi udało się chociaż w małej części przekazać swoją pozytywną energię uczestnikom spotkania, zaszczepić w nich pasję tworzenia, znaleźć alternatywny sposób wyrażania swoich uczuć i emocji.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sfinalizowania tego spotkania, a Panu Jackowi Mierzejewskiemu życzymy wytrwałości w rozwijaniu swojej pasji, radości ze swojego sposobu na życie i przede wszystkim następnych takich pięknych dzieł, jakie mieliśmy zaszczyt podziwiać.

Biblioteka Publiczna w Płonce Kościelnej