Tydzień Bibliotek 2016 w Daniłowie Dużym

W związku z obchodami XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Biblioteki w dniach 8-15 maja w Filii Bibliotecznej w Daniłowie Dużym odbyły się różne wydarzenia, mające na celu zacieśnić więzi z czytelnikiem. Były konkursy, quizy, a wszystko pod hasłem „Biblioteka inspiruje”. Najbardziej niecodzienną imprezą biblioteczną były warsztaty garncarskie, przeprowadzone przez panią Joannę Manoś z pracowni garncarskiej ,,Makutra’’ w Uhowie. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, że garncarstwo to jedno z najstarszych rzemiosł, które niestety powoli odchodzi w zapomnienie. Dziś zawodowych garncarzy jest tylko 20 w całej Polsce. Garncarz tworzy w glinie, pracuje na kole wykonując unikatowe przedmioty. Pani Joanna opowiadała nam o skupieniu, które potrzebne jest podczas tej magicznej pracy . Mogliśmy wypróbować to na własnej skórze. Ochotnicy bardzo chętnie siadali przy kole i cieszyli się z „cudów”, które dokonywały się w ich dłoniach.

FB w Daniłowie Dużym