„LITERACKI WOODSTOCK” we Wrocławiu

W dniach 27-31 lipca 2016 r. we Wrocławiu odbył się „Literacki Woodstock”, czyli Ogólnopolski Zlot Członków Dyskusyjnych Klubów Książki. Kluby działają już od dziesięciu lat i około tysiąca członków spotkało się w Europejskiej Stolicy Kultury, aby wspólnie świętować tą rocznicę. Łapska biblioteka dołączyła również do tego książkowego szaleństwa. Dwie moderatorki łapskiego DKK wzięły udział w tym wielkim artystycznym wydarzeniu. Na to święto przybyło wielu znanych pisarzy. Można było spotkać się między innymi z: Ildefonso Falconesem, Rosą Montero, Olgą Tokarczuk, Jackiem Dehnelem, Magdaleną Tulli, Sylwią Chutnik, Jackiem Hugo-Baderem, Markiem Krajewskim, Marcinem Wrońskim, Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, Hanną Cygler. Odbyło się również mnóstwo wykładów, prelekcji i dyskusji poświęconych literaturze, gdzie prowadzącymi byli zaproszeni literaturoznawcy i dziennikarze. Dużym wydarzeniem była gala wręczenia nagród Dyskusyjnych Klubów Książki dla najbardziej poczytnych pisarzy 10-lecia, które przypadły takim autorom, jak: Jacek Dehnel, Wiesław Myśliwski, Jacek Hugo-Bader oraz Barbara Kosmowska. W sobotnie popołudnie uczestnicy imprezy spotkali się z Danutą Wałęsą, autorką książki biograficznej „Marzenia i tajemnice”. Po raz pierwszy został wykonany publicznie Hymn Książki UNESCO do słów wiersza Tadeusza Różewicza, który śpiewało ponad tysiąc osób zgromadzonych w różnych miejscach wrocławskiego Rynku. Byli to profesjonalni śpiewacy, członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki oraz chórzyści z projektu Singing Europe. „Literacki Woodstock” upłynął bardzo szybko a wyjątkowa atmosfera, cudowni ludzie, artyści i niezapomniane przeżycia oraz emocje, których doświadczyłyśmy pozostaną z nami na długo. Na kolejnym spotkaniu klubowiczów 29 września w łapskiej bibliotece moderatorki podzielą się wrażeniami z wyjazdu do Wrocławia.

Serdecznie zapraszamy stałych członków, jak również nowe osoby chętne by zasilić zespół Dyskusyjnego Klubu Książki.