Narodowe Czytanie w łapskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna w Łapach kolejny raz włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania zainicjowanej przez Prezydenta RP. W tym roku w całej Polsce czytano powieść Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”. W sobotę, 3 września, zebraliśmy się w parku przed biblioteką aby wysłuchać fragmentów książki. W pięknej scenerii zaproszeni goście czytali adaptację utworu przygotowaną specjalnie na tę okazję. Uczestnicy mogli nie tylko posłuchać fragmentów dzieła, ale również skorzystać ze stoiska bookcrossingowego (bezpłatne przekazywanie i wymiana książek na inne) i obejrzeć różne wydania książki pochodzące ze zbiorów biblioteki. Najmłodsi mogli pobawić się w kąciku malucha. Wszyscy chętni mogli również odcisnąć okolicznościową pieczęć w przyniesionym przez siebie egzemplarzu książki. Na zakończenie przygotowano niespodziankę dla publiczności – pytanie ze znajomości lektury, nagrodą było piękne wydanie książki ,,Quo vadis”. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, a szczególnie osobom czytającym: Beacie Drozdowskiej, Januszowi Jamiołkowskiemu, Reginie Murawskiej, Joannie Micocie, Jackowi Łapińskiemu, Dorocie Kondratiuk, Grażynie Bielickiej, Piotrowi Solarskiemu, Adamowi Karasiewiczowi, Alicji Zgajewskiej i Ks. Zbigniewowi Kierzkowskiemu. Dziękujemy również panu Wiesławowi Biernatowi za wykonanie zdjęć i filmu. Zapraszamy na następną edycję Narodowego Czytania. Do zobaczenia za rok!