Podsumowanie konkursu „Malowane pieśniami patriotycznymi” połączone ze Świętem Odzyskania Niepodległości.

9 listopada 2016 r. w Punkcie Usług Turystycznych w Supraślu odbyła się uroczystość związana ze Świętem Niepodległości połączona z podsumowaniem konkursu plastycznego „Malowane pieśniami patriotycznymi”.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele z gmin powiatu białostockiego: bibliotekarze nauczyciele, młodzież biorąca udział w konkursie, rodzice, radni Powiatu Białostockiego oraz przedstawiciele Starostwa.
Uroczystego otwarcia dokonała Pani Jolanta Den – Wicestarosta Powiatu Białostockiego oraz Dorota Łuckiewicz – zastępca Dyrektora Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Następnie uczestnicy wysłuchali wykładu Mariana Olechnowicza – historyka pt. „Działania Małych Ojczyzn w odzyskaniu niepodległości”. Później przyszedł czas na podsumowanie konkursu plastycznego „Malowane pieśniami patriotycznymi” którego dokonała Pani Małgorzata Rokicka-Szymańska -kierownik Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego. Tematem konkursu było wykonanie pracy plastycznej zainspirowanej utworami zamieszczonymi w „Śpiewniku pieśni patriotycznych. Jeszcze Polska nie zginęła” w 2015 r. Dodatkowo załącznikiem do przekazanych dzieł były kotyliony patriotyczne. Dzieła 21 laureatów konkursu można obejrzeć w II wydaniu śpiewnika patriotycznego. Śpiewnik został opublikowany przez Starostwo Powiatu Białostockiego w Białymstoku. W nim znajdują się 2 prace wykonane przez uczniów z terenu Gminy Łapy do pieśni: „Ostatni mazur” – Natalia Kulwicka, kl. V, ZS Płonka Kościelna i „Piechota” – Paweł Filonik, kl. IV, Szkoła Podstawowa w Łupiance Starej. Wszyscy laureaci i ich opiekunowie zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami.
Uroczystość swoim śpiewem uświetnił szkolny zespół Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach.