Apel z okazji Święta Niepodległości w Daniłowie Dużym

10 listopada 2016 roku w przeddzień obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyły dzieci z przedszkola i czytelnicy Filii Bibliotecznej w Daniłowie Dużym. Rozpoczęliśmy go od wysłuchania hymnu Polski a następnie wspólnie recytowaliśmy wiersz Władysława Bełzy ,,Katechizm polskiego dziecka’’. Przygotowując się do obchodów tego święta dzieci na warsztatach poznały symbole i barwy narodowe oraz wykonały kotyliony. Święto Niepodległości to radosny dzień dla wszystkich Polaków tych dużych i tych małych. Uczestnictwo w tych podniosłych chwilach pozwoli młodemu pokoleniu zachować w pamięci ten wyjątkowy dzień z kart historii naszej ojczyzny.