,,Hit filmowy – hit książkowy”

Biblioteka w Łapach we współpracy z Gimnazjum nr 1 zorganizowała cykl spotkań pt. ,,Hit filmowy – hit książkowy”. Bohaterem była książka ,,Gwiazd naszych wina” Johna Greena. To prawdziwy hit ostatnich lat – zarówno książkowy jak i filmowy. Opowiada o nastolatkach chorych na raka, ale w sposób niezwykły: wnikliwy, odważny, pełny humoru. W historii stawiane są ważne pytania: czym są choroba i zdrowie? co znaczy życie i śmierć? jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie? John Green zabiera odbiorców w niezwykłą podróż w czasie której, próbuje odpowiedzieć na te pytania. Uczniowie z Gimnazjum nr 1 w czasie spotkań mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną na temat Johna Greena i jego twórczości oraz film. Mamy nadzieję, że taka forma promocji czytelnictwa zachęci młodzież do sięgania po inne książki. Dziękujemy pani Hannie Dziemianowicz i Dyrektorowi Gimnazjum Danielowi Gołaszewskiemu za wspólną organizację zajęć oraz wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy odwiedzili naszą bibliotekę.