Kolejny Czytak w bibliotece

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka w Łapach po raz drugi przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki  mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca.

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka w Łapach po raz drugi przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie drugie już urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka może wypożyczać Czytaka osobom niewidomym i słabowidzącym. Dzięki pozyskaniu drugiego urządzenia skróci się czas oczekiwania osób korzystających z Czytaka. Ponadto biblioteka otrzymała zbiór ponad 1200 cyfrowych książek mówionych. Zbiór ten systematycznie jest uzupełniany dzięki działalności Stowarzyszenia „Larix. Czytelnicy z wadą wzroku mogą wypożyczać książki wraz z Czytakiem. Dzięki wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.
Urządzenia można wypożyczać w Wypożyczalni dla Dorosłych.