Bo to już wiosna- spotkanie przedszkolaków w bibliotece

15 marca br. Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 1 i nr 2 w Łapach. Tematem zajęć była wiosna. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o tej porze roku. Potrafiły wymienić wiosenne kwiaty, ptaki, ale również znakomicie opowiadać o wiosennej pogodzie  i wiosennych zwyczajach. Było również wiele zagadek związanych z wiosną, na które dzieci udzielały prawidłowych odpowiedzi. Towarzyszyły nam także wiersze o tematyce wiosennej. Nie zabrakło wesołych zabaw przy muzyce, zgadywanek i łamigłówek. Ponadto przedszkolaki miały okazję obejrzeć nie tylko księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Wędrując pośród półek z książkami, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Na koniec dzieci mogły wyrazić swoje emocje: pozytywne – przyklejając promienie słońca lub negatywne przyklejając kropelkę deszczu. Słońce było pełne promieni, co sprawiło nam ogromną radość. Wszyscy bawili się świetnie.
Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale jak zapewniały nie ostatnia.
Całe spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.