Spotkanie z pasjami – „Lubię, gdy ludzie są zadowoleni”-spotkanie z Elżbietą Maruszczak

Bohaterem spotkania w łapskiej bibliotece 16.03. 2017r. była Pani Elżbieta Maruszczak bibliotekarka z Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. Celem kolejnego, wirtualnego spotkania było zaprezentowanie pasji do działania z ludźmi i dla ludzi, a także przedstawienie mechanizmów grywalizacji czyli metody na zamienianie często nudnych, uciążliwych i nieciekawych czynności na takie, które wykonujemy z przyjemnością i zaangażowaniem. Opowieść o sobie zaczęła od stwierdzenia „Lubię, gdy ludzie są zadowoleni” i dodała: ,,Wymyślanie rozwiązań problemów, znajdowanie partnerów i zaspokajanie potrzeb jest fascynujące. Bardzo lubię swoją pracę między innymi dlatego, że biblioteki nie sprzedają tylko dają: informacje, wiedzę, rozrywkę, miejsce, sprzęt, rozwój, pomoc…” Te cechy charakteru są istotne w jej życiu i rozwijaniu pasji. Ważną ideą towarzyszącą Pani Elżbiecie jest również wspieranie i jednoczesne towarzyszenie ludziom w uatrakcyjnianiu codziennych czynności a nasi łapscy seniorzy chętnie skorzystają z jej sprawdzonych metod.