Konkurs powiatowy „Superowa zakładka do książek”. Zapraszamy!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku,Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego oraz z Filia Biblioteczna nr 15, a także Starostwo Powiatu Białostockiego i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Białystok, zapraszają dzieci z klas II-III szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie: „Superowa zakładka do książek”

Cele konkursu:

• zainteresowanie dzieci książką i biblioteką,
  • promocja biblioteki,
  • rozwijanie zdolności manualnych dzieci,
  • pobudzenie inwencji twórczej, wyobraźni, fantazji,
  • wyrabianie poczucia estetyki,
  • doskonalenie warsztatu plastycznego, poznanie różnych form i technik plastycznych,
  • integracja uczestników konkursu,
  • uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Terminy eliminacji konkursu:

• gminne – maj 2017
  • powiatowe – czerwiec 2017

Kryteria oceny prac:

• pomysłowość,
  • oryginalność ujęcia tematu
  • estetyka wykonania pracy,
  • samodzielność wykonania,

Warunki udziału w konkursie

1. Zapraszamy do konkursu dzieci z klas II i III szkoły podstawowej.
  2. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie zakładki. Każda zakładka powinna być podpisana (imię i nazwisko autora, wiek /klasa, imię i nazwisko opiekuna), do pracy powinna być dołączona zgoda rodziców na uczestnictwo w konkursie.
  3. Przekazane prace pozostają do dyspozycji organizatora, bez opłacenia honorarium autorskiego, prace nie będą zwracane. Zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania ich w celu promocji konkursu i bibliotek.
  4. Technika plastyczna dowolna, z wyjątkiem wykorzystania materiałów sypkich i plasteliny. Zachęcamy do wykorzystania prostych i tanich materiałów (mile widziane prace z wykorzystaniem recyklingu). Organizatorzy oczekują zakładek:„cieszących” oko użytkownika, niepowtarzalnych, zachęcających do czytania książek, oraz korzystania z usług bibliotek, mile widziane są cytaty.
  5. Przekazując prace, uczestnik wyraża zgodę na:
  • zasady konkursu zawarte w regulaminie,
    • wykorzystanie swoich danych osobowych i przetwarzanie ich na potrzeby konkursu, m.in. promocja prac w prasie oraz na stronach internetowych organizatorów,
    • ekspozycję prac pokonkursowych.
  1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie prac do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy, ul. Nowy Rynek 15, 18-100 Łapy do dnia 30 kwietnia 2017.
  2. Oceny zakładek dokona Jury powołane przez Organizatora. Werdykt komisji jest ostateczny i nie podlega odwołaniu.
  3. Podsumowanie konkursu na szczeblu gminnym odbędzie się w maju, a podsumowanie powiatowe zaplanowane jest w czerwcu 2017 roku w Filii Bibliotecznej nr 15 (ul. M. Skłodowskiej –Curie 16). Laureaci konkursu i przedstawiciele poszczególnych bibliotek zostaną powiadomieni przez bibliotekę gminną.