Wielkanocne spotkanie w bibliotece

Święta wielkanocne są radosnym czasem zarówno dla dzieci jak i dorosłych. 19 kwietnia w Oktawę Świąt Wielkanocnych w Bibliotece Publicznej w Łapach odbyło się świąteczne spotkanie, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola Nr 2. Tematem zajęć były polskie zwyczaje i tradycje związane z okresem Wielkanocnym. Na wstępie wszystkie dzieci otrzymały kolorowe odznaki zwierząt, na stałe wpisanych w symbolikę Wielkanocy. Mali czytelnicy z zainteresowaniem wysłuchali wiersza Danuty Ludwiczak „Wielkanoc” oraz chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania piosenki „Pisanki, pisanki”. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące Świąt. Nie zabrakło też zabawy i tańca przy ulubionych dziecięcych przebojach muzycznych, po których radosne zajączki, kurczaczki i baranki zrobiły wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Całe spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.