LOKALNY KLUB KODOWANIA – zakończenie zajęć

W okresie styczeń–czerwiec 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy działał Lokalny Klub Kodowania, utworzony we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Przez pół roku grupa młodzieży spotykała się na zajęciach w dwóch grupach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja), by uczyć się i szlifować swoje umiejętności programowania, głównie w programie scratch. W celu urozmaicenia zajęć FRSI udostępniła Bibliotece roboty Finch i kilka zajęć zostało przeprowadzonych z ich udziałem. Warsztaty prowadzili profesjonaliści z dziedziny programowania: Dariusz Gąsowski i Janusz Cwaliński. W warsztatach uczestniczyło 20 osób.
21 czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyły się ostatnie zajęcia Lokalnego Klubu Kodowania w roku szkolnym 2016/2017. Na zakończenie zajęć wszyscy członkowie LKK otrzymali Certfikaty oraz gadżety zachęcające do programowania.

Lokalny Klub Kodowania w łapskiej bibliotece powstał w ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.