Wolontariusze z Gimnazjum Nr 1 w Bibliotece Publicznej w Łapach

Wolontariat pomaga w budowaniu świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, w szukaniu pożytecznej formy spędzania wolnego czasu. Mając świadomość, że podejmowana przez uczniów-wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, jest ważna i pożądana. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy kolejny raz nawiązała współpracę w zakresie wolontariatu z Gimnazjum Nr 1 w Łapach w roku szkolnym 2016/2017. W związku z tym z przyjemnością gościliśmy w naszych progach 12 ochotników oraz ich opiekunkę panią Bożenę Matłoka. Chętni uczniowie odwiedzając Oddział dla Dzieci raz w tygodniu w wyznaczonych godzinach z ochotą zajmowali się przydzielonymi im zadaniami. Byli odpowiedzialni za prowadzenie kroniki, robienie gazetek i wystawek. Dbali też o zieleń w bibliotece i ogólny porządek na półkach z książkami. Pomagali również w przygotowaniach do cyklicznych akcji i innych imprez organizowanych przez bibliotekę. Wolontariat w naszej instytucji nie jest organizowany tylko dlatego, że placówka potrzebuje wsparcia. Program biblioteki skierowany jest do młodzieży, a wolontariat jest jednym z jego elementów. Pracownicy biblioteki pokazują młodzieży, że to miejsce nie służy tylko do wypożyczania książek. Nasza placówka stara się by działania, które wykonywali wolontariusze były zarówno pożyteczne dla biblioteki jak i atrakcyjne dla nich samych. Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom za poświęcony czas, kreatywność i pomoc w naszych codziennych obowiązkach. Dziękujemy panu Danielowi Gołaszewskiemu – Dyrektorowi Gimnazjum Nr 1 w Łapach oraz pani Bożenie Matłoka – opiekunowi wolontariuszy za zaangażowanie i owocną współpracę.