„Doktor Dolittle, zwierzęta i ja”, czyli o przyjaźni ludzi i zwierząt – Wakacje w Łapskiej Bibliotece

W miesiącu sierpniu w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy zorganizowane zostały wakacyjne zajęcia plastyczno-literackie dla dzieci, które realizowane były ph. „Doktor Dolittle, zwierzęta i ja”, czyli o przyjaźni ludzi i zwierząt.
   Celem przedsięwzięcia było wspieranie dzieci i młodzieży w tworzeniu silnych więzi rówieśniczych opartych na uczciwych relacjach i zaufaniu. Ogółem odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział 118 osób w wieku od pięciu do dwunastu lat. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji: zajęcia plastyczne, zabawowo-rozrywkowe i kształcące. Każde spotkanie zaczynało się od wysłuchania fragmentów książki „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, po czym dzieci dyskutowały o swoich domowych pupilach oraz pięknie kolorowały obrazki zwierząt. W trakcie trwania zajęć uczestnicy mieli możliwość odwiedzenia Sklepu Zoologicznego oraz Gabinetu Weterynaryjnego. Dzięki tym wizytom dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat zdrowia i pielęgnacji domowych ulubieńców. Ponadto rozwiązywały krzyżówki, bawiły się w popularną zabawę kalambury i wiele innych aktywizujących gier. Dużym zainteresowaniem cieszył się papierowy „Teatrzyk Kamishibai” zaprezentowany wspólnie z uczestnikami „Wakacji w bibliotece” oraz film „Dzienniczek Cwaniaczka” – ekranizacja hitowej książki dla dzieci. Nie zabrakło również atrakcji na świeżym powietrzu w postaci pikniku czytelniczego. Na zakończenie wakacyjnych spotkań wszyscy otrzymali dyplomy za aktywny udział w zajęciach oraz nagrody. Uczestnicy „Wakacji w bibliotece” bawiąc się i ucząc przekonali się, że zajęcia w bibliotece mogą być twórczą, przyjemną i wesołą zabawą.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach i zapraszamy do korzystania z bogatego księgozbioru biblioteki. W szczególności składamy podziękowanie za życzliwe, sympatyczne i pouczające spotkanie:
– Gabinetowi Weterynaryjnemu KamWet, Łapy, ul. Główna 17A
– Sklepowi Zoologiczno-Wędkarskiemu, Łapy, ul. Handlowa 2