Projekt Laboratorium Słowa w ramach programu ,,Partnerstwo dla książki”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację projektu Laboratorium Słowa. W ramach projektu Biblioteka zorganizuje warsztaty dla młodzieży – uczniów liceum i klas trzecich gimnazjum oraz dwa spotkania autorskie dla całej społeczności lokalnej. Zajęcia będą odbywać się od września do listopada br. Warsztaty, odbywające się w bibliotece, poprowadzą eksperci. Celem, zarówno warsztatów, jak i spotkań autorskich, jest nie tylko zachęcenie do czytania, ale także poznanie różnych form literackich. Każde z zajęć będzie innym doświadczeniem w czasie którego uczestnicy będą mieli okazję rozwinąć wyobraźnię językową, poprawić umiejętności przydatne w rozumieniu i interpretacji tekstów literackich, a także spróbować sił w tworzeniu własnych utworów. Partnerem w projekcie jest Fundacja Aktywizacja. W promocji projektu pomoże Uniwersytet Trzeciego Wieku. Informacje pojawią się także na telebimie. Szczegóły już wkrótce!