Szymon Hołownia w łapskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy, w środę 25 października br. , gościła pana Szymona Hołownię – dziennikarza, publicystę, autora wielu książek o tematyce religijnej i społecznej.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy, w środę 25 października br., gościła pana Szymona Hołownię – dziennikarza, publicystę, autora wielu książek o tematyce religijnej i społecznej. Nasz gość współpracuje z telewizją TVN, pisze felietony do „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „W Drodze”. Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, a także związanych z działalnością charytatywną. Założył Fundację Kasisi oraz Dobrą Fabrykę, które działają w Afryce. Mimo, że był to środek tygodnia, publiczność nie zawiodła i do czasu przybycia Szymona Hołowni, na sali zabrakło już miejsc siedzących. W trakcie spotkania Pan Szymon opowiadał o działaniach fundacji (https://www.fundacjakasisi.pl/ , http://www.dobrafabryka.pl/ ), trudnej sytuacji ludzi w innych krajach, codziennych wyborach i zmaganiach. Dużo mówił również o Bogu i wierze – przede wszystkim zachęcając do działania zgodnie z ewangelicznym przykazaniem miłości. Kładł nacisk na to, że warto zaczynać od swojego najbliższego otoczenia, zrobienia czegoś dobrego już dziś, bez odkładania na jutro, bo jutro może już nas nie być. Otwartość, szczerość wypowiedzi, ogromna wiedza dziennikarza a jednocześnie dystans do siebie i otaczającego świata, z pewnością zainspirowały wiele osób i stały się pretekstem do rozważań.

Po spotkaniu chętni mieli możliwość zakupienia książek autora: „Jak robić dobrze”, „36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni”, ,,Ludzie w czasach Jezusa” , ,,Instrukcja obsługi solniczki”, otrzymania autografu z dedykacją oraz zrobienia wspólnego zdjęcia.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Laboratorium Słowa dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Serdecznie dziękujemy panu Szymonowi Hołowni za przyjęcie zaproszenia, wszystkim uczestnikom za przybycie oraz Domowi Kultury w Łapach za udostępnienie sali.