Biblioterapia czyli leczenie słowem – warsztaty ,,Laboratorium Słowa”

Za nami trzecie już warsztaty organizowane w ramach projektu ,,Laboratorium Słowa”. Tym razem grupa warsztatowa poznawała terapeutyczną moc książek. Zajęcia poprowadziła pani Magdalena Kraszewska – biblioterapeutka, pracownik Biblioteki Pedagogicznej Centrum Edukacji Nauczycielskiej w Białymstoku. W czasie zajęć młodzież dowiedziała się, m.in. czym jest biblioterapia i jak można ją wykorzystywać w codziennych problemach. Wzięła także udział w szeregu ćwiczeń mających charakter biblioterapeutyczny – integrujący, aktywizujący, relaksujący… Było to kolejne ciekawe doświadczenie w naszym projekcie.

Dziękujemy i zapraszamy uczestników na kolejne spotkanie w listopadzie!