„Józef Piłsudski – Komendant – Naczelnik – Marszałek” – wystawa w bibliotece

W związku z ustanowieniem przez Senat RP roku 2017 rokiem Józefa Piłsudskiego Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Józef Piłsudski – Komendant – Naczelnik – Marszałek”. Ekspozycja przybliża postać i dokonania tego niezwykłego człowieka, którego celem było odzyskanie przez Polskę niepodległości. Wystawa prezentuje okazjonalne pamiątki i rekwizyty wojskowe związane z postacią marszałka pochodzące z prywatnych zbiorów Sławomira Maciejewskiego i Stanisława Kochanowskiego oraz ciekawe zbiory biblioteczne. W okresie okupacji niemieckiej i kilkudziesięciu lat władzy sowieckiej nad Polską marszałek Józef Piłsudski stał się symbolem nieugiętej walki o niepodległość oraz przykładem dla kolejnych pokoleń polskich patriotów.
Wystawę będzie można oglądać od 6 listopada do 6 grudnia w holu biblioteki.